Cennik
Ekstrakcja Minimalnie inwazyjne usunięcie zęba w znieczuleniu elektronicznym z założeniem kolagenu lub szwów.
250 - 450 zł
Ekstrakcja zęba mądrości Minimalnie inwazyjne usunięcie zęba mądrości w znieczuleniu elektronicznym z założeniem kolagenu lub szwów.
400 - 750 zł
Ekstrakcja + dłutowanie zatrzymanego zęba Chirurgiczne usunięcie zęba, wykonane w znieczuleniu elektronicznym z założeniem kolagenu i szwów.
450 - 650 zł
Ekstrakcja + dłutowanie zatrzymanego zęba mądrości Chirurgiczne usunięcie zęba mądrości, wykonane w znieczuleniu elektronicznym z założeniem kolagenu i szwów.
500 - 1000 zł
Podcięcie wędzidełka (laserowe) Zabieg wykonywany przy użycia lasera diodowego, w znieczuleniu miejscowym bez konieczności zakładania szwów.
400 - 500 zł
Wszczepienie implantu Odtworzenie korzenia brakującego zęba przy pomocy najwyższej jakości, tytanowego, biozgodnego wszczepu śródkostnego, który idealnie współintegruje się z organizmem człowieka, zabezpiecza strukturę kostną oraz stanowi podstawę do przyszłej odbudowy protetycznej.
2500 - 3400 zł
Odtworzenie korzenia brakującego zęba przy pomocy najwyższej jakości, tytanowego, biozgodnego wszczepu śródkostnego, który idealnie współintegruje się z organizmem człowieka, zabezpiecza strukturę kostną oraz stanowi podstawę do przyszłej odbudowy protetycznej
2500 - 3400 zł
Odtworzenie korzenia brakującego zęba przy pomocy najwyższej jakości, tytanowego wszczepu śródkostnego marki Straumann.
3400 zł
Mikrochirurgiczna resekcja wierzchołka korzenia Zabieg odcięcia wierzchołka korzenia wykonywany w powiększeniu mikroskopu, z wykorzystaniem biozgodnych materiałów.
1500 - 2500 zł

Jest to dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem operacyjnym jamy ustnej i okolic jej przyległych. Do najczęściej przeprowadzanych zabiegów z zakresu tej specjalizacji zaliczamy: ekstrakcję zębów (także usuwanie ósemek), hemisekcję, resekcję wierzchołka korzenia, augmentację, podniesienie dna zatoki szczękowej lub kortykotomię.

Ekstrakcja zęba

W przypadku wyczerpania możliwości terapeutycznych, dochodzi do konieczności usunięcia zęba. W każdej takiej sytuacji pacjent zostaje poinformowany o schemacie planowanej procedury. Przebieg zabiegu jest indywidualny, rozpoczyna go wykonanie skutecznego znieczulenia miejscowego. To, co łączy wszystkie przeprowadzane w naszej klinice zabiegi z tego obszaru, to minimalna inwazyjność, atraumatyczność i delikatność lekarza zajmującego się tą dziedziną. Po usunięciu zęba, operowane miejsce zostaje stosownie zaopatrzone.

Usuwanie ósemek

Chirurgia stomatologiczna w wielu przypadkach dotyczy ekstrakcji ósemek, czyli zębów mądrości. Często ich proces wyrzynania przebiega niewłaściwie, co staje się przyczyną uciążliwych dolegliwości bólowych lub stanów zapalnych. Bywa, że zęby mądrości nie pojawiają się w ustach wcale lub zostają częściowo ukryte pod błoną śluzową dziąsła. Innym razem wyrastają pod nieprawidłowym kątem albo w niewłaściwym miejscu, co wiąże się z utrudnionym ich oczyszczaniem oraz podatnością na próchnicę. Usunięcie ósemek może zalecić także ortodonta w przypadku stłoczenia zębów gdy brakuje przestrzeni w łuku zębowym. Jeśli w rejonie zębów mądrości dochodzi do powstawania stanu zapalnego, a pacjent skarży się na poważne dolegliwości bólowe, ich ekstrakcja może okazać się jedynym rozwiązaniem.

Hemisekcja

Czym z kolei jest hemisekcja? Jest to zabieg stomatologiczny przeprowadzany w zębach wielokorzeniowych zniszczonych lub złamanych, często ze stanem zapalnym. Polega na odseparowaniu i oddzieleniu chorej części od zdrowej. Na pozostawionym fragmencie zęba wykonuje się odbudowę protetyczną.

Resekcja wierzchołka korzenia

Zabieg z zakresu mikrochirurgii okołowierzchołkowej wykonuje się, gdy dochodzi do rozwoju lub przetrwania stanu zapalnego w tkankach okołowierzchołkowych zęba na skutek namnażania się bakterii chorobotwórczych w kanale korzeniowym. Polega on na odcięciu wierzchołka korzenia, wstecznym opracowaniu kanału, jego szczelnym wypełnieniu i oczyszczeniu otaczającej go kości z wszelkich zmian patologicznych. Następnie chirurg stomatolog uzupełnia powstały ubytek kości autogennym materiałem prf lub błoną kolagenową.

Kortykotomia

Kortykotomia wykorzystywana jest w leczeniu ortodontycznym, ułatwiając przemieszczanie się zębów podczas noszenia aparatu. Polega na pionowym nacięciu blaszki kostnej pomiędzy korzeniami zębowymi. Zabieg ten wykonywany jest wyłącznie u osób dorosłych. Może obejmować część lub całość łuku zębowego – o zakresie zabiegu decyduje kierujący leczeniem ortodonta.

Augmentacja i podniesienie dna zatoki

Oba zabiegi wykorzystywane są jako przygotowanie podłoża do leczenia implantologicznego. Jeśli występujące u pacjenta braki zębowe nie są zawczasu uzupełnione, dochodzi do zaniku wyrostka zębodołowego oraz powiększenia pneumatyzacji zatoki szczękowej. Ilość kości staje się wówczas zbyt mała, aby móc bezpiecznie wszczepić implant zębowy. Dzięki przeprowadzeniu sterowanej regeneracji (augmentacji lub podniesienia dna zatoki) dochodzi do odbudowy kości, co jednocześnie umożliwia wprowadzenie implantów zębowych.

Verde Clinic niesie pacjentom profesjonalną pomoc nawet w najtrudniejszych przypadkach. W naszej placówce zabiegi chirurgii stomatologicznej przeprowadzane są przez doświadczonych lekarzy przy użyciu zaawansowanego sprzętu i technik.

  Umów wizytę

  Jeżeli jesteś zainteresowany, napisz do nas w celu umówienia wizyty. Skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić dogodny termin.

  Preferowana forma kontaktu: telefonwiadomość email

  Oferty specjalne

  Regularna profilaktyka

  Zyskaj zawsze zdrowe i estetyczne zęby, korzystając z atrakcyjnego cenowo pakietu ponownej higienizacji jamy ustnej.

  Magia jesiennego uśmiechu

  Zabieg pełnej higienizacji i laserowego wybielania zębów w jednym pakiecie - oto nasza recepta na zdrowy i śnieżnobiały uśmiech latem!

  Vouchery na usługi w VC

  Zdrowie jest najważniejsze! Podaruj bliskim voucher podarunkowy na wybrany zabieg dostępny w ofercie naszej kliniki.

  Poznaj Verdusia i Celinkę

  Czy można połączyć zabawę z leczeniem? Nasi eksperci stomatologii dziecięcej przygotowali dla Twojego dziecka moc atrakcji!

  Dobór spersonalizowanych akcesoriów

  Dobór akcesoriów stomatologicznych do warunków anatomicznych Twojej jamy ustnej to pewność właściwej i skutecznej jej higieny każdego dnia.
  Umów wizytę